• Przemyślane Ubezpieczenia

  Przemyślane Ubezpieczenia

 • Kredyt 2%

  Kredyt z dofinansowaniem do odsetek - to się opłaca.

 • Kredyty Gotówkowe

  KREDYTY GOTÓWKOWE

 • KREDYT HIPOTECZNY

  KREDYT HIPOTECZNY

Wakacje kredytowe 2022, to się opłaca.

Wprowadzono możliwość korzystania z dodatkowych wakacji kredytowych. 4 raty w 2022 i 4 (raz na kwartał)  w 2023r

Część z Was ma już taką możliwość zapisaną w umowie kredytowej, jednak w tych wakacjach często jest odniesienie tylko do kapitału zawartego w racie.

Teraz macie możliwość zawieszenia spłaty pełnych rat kapitałowo odsetkowych. UOKIK deklaruje, że takie wakacje kredytowe nie będą miały negatywnego wpływu na nasz scoring w BIK, od którego zależy w dużej mierze nasza możliwość i zdolność do zaciągania kolejnych zobowiązań - np. kredyt gotówkowy czy nowy kredyt hipoteczny.

Dla tych osób, których obecny kryzys nie dotknął tak bardzo i mogą sobie pozwolić na swobodną spłatę podwyższających się rat pojawiła się w tym miejscu możliwość do wygenerowania oszczędności.

Jeśli w tym roku nie zapłacisz 4 rat i przeznaczysz te odłożone środki na wcześniejszą spłatę kapitału możesz sporo oszczędzić. Zobacz w swój aktualny harmonogram spłat i zwróć uwagę, ile płacisz miesięcznie kapitału. Dokonanie wcześniejszej częściowej spłaty powoduje, że wpłacasz właśnie sam kapitał. Jeśli w tym miejscu zawnioskujesz o to, aby bank zachowując obecną ratę skrócił okres kredytowania można naprawdę dużo oszczędzić, bo kredyt skończy się kilkanaście, kilkadziesiąt miesięcy szybciej. Można też zawnioskować o zmniejszenie raty, ale tu oszczędność będzie mniejsza.

Oczywiście to wszystko jest możliwe o ile nie przeznaczysz tych środków na wakacje, ferie czy inne tez ważne potrzeby:)

Pomimo dostępnych wakacji kredytowych warto też sprawdzić swoje obecne warunki i rozważyć opcję przeniesienia kredytu do innego banku.

W razie pytań i wątpliwości zapraszam na konsultacje.